Jedna z powszechnie znanych substancji mitochondrialnych

Jedna z powszechnie znanych substancji mitochondrialnych

Medycyna mitochondrialna to nowa gałąź medycyny, która ma być szansą na dłuższe i lepsze życie człowieka. Wie, że tym, co korzystnie wpływa na ich kondycję są substancje mitochondrialne. Jedną z nich jest witamina C.

Jaką rolę pełni witamina C?

Witamina C dba o to, aby nasz układ odpornościowy pracował tak, jak należy. To właśnie dzięki niej jesteśmy mniej podatni na różnego rodzaju infekcje wirusowe i bakteryjne. Jej działanie jest jednak znacznie szersze. To witamina C chroni nas przed tak zwanym stresem oksydacyjnym. To również ona dba o to, aby nasze kości, stawy i chrząstki były w dobrej formie. Dzięki niej mamy siłę i nie czujemy się zmęczeni.

Nie tylko witamina C

Medycyna mitochondrialna zna znacznie więcej substancji mitochondrialnych. Substancje mitochondrialne to między innymi witaminy: witamina K2, witamina B3, witamina B12, witamina D3. To również:

  • l karnityna;
  • kwas alfa liponowy;
  • glutation;
  • koenzym Q10;
  • mangan;
  • selen.

Osoby, które chcą dostarczyć organizmowi substancje mitochondrialne nie muszą się martwić. Dostępne są naprawdę dobre preparaty. Przykładem jest Witamina B Complex, a także witamina K2 MK7. Nie ma żadnego problemu, aby kupić chrom w tabletkach. Dostępny jest też mangan suplement.

Medycyna mitochondrialna to dla ludzkości ogromna szansa. Wymienione substancje mitochondrialna warto dostarczać do organizmu regularnie. Dzięki temu szanse na to, że będziemy żyć długo w dobrej formie są znacznie większe. Na szczęście z ich zakupem nie ma dziś żadnego problemu.


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.